Otwarte wykłady Profesora Michała Pawła Markowskiego
aktualności2

Otwarte wykłady Profesora Michała Pawła Markowskiego

Centrum Studiów Humanistycznych zaprasza na otwarte wykłady Profesora Michała Pawła Markowskiego (Uniwersytet Jagielloński/University of Illinois at Chicago)
więcej o Otwarte wykłady Profesora Michała Pawła Markowskiego
Franco Moretti, Wykresy, mapy, drzewa
publikacja aktualności2

Franco Moretti, Wykresy, mapy, drzewa

W tej przełomowej książce Franco Moretti przekonuje, że badacze literatury zamiast czytać książki, powinni zacząć je liczyć i tworzyć ich wykresy i mapy. W miejsce tradycyjnie selektywnego kanonu kilkuset tekstów proponuje on diagramy, plany oraz osie czasu, czyniąc ze swej idei "czytania na dystans" w pełni rozwinięty eksperyment literackiej historiografii, w którym ów kanon znika w ramach większego systemu.
więcej o Franco Moretti, Wykresy, mapy, drzewa
Seminarium Jagiellońskie prof. Mieke Bal
wydarzenie spotkanie aktualności

Seminarium Jagiellońskie prof. Mieke Bal

Centrum Studiów Humanistycznych, Ośrodek Badań nad Kulturami Pamięci na Wydziale Polonistyki UJ zapraszają na Seminaria Jagiellońskie: Profesor Mieke Bal "Theatricality as Exhibition Strategy: From Image-Thinking to Thought-Images"
więcej o Seminarium Jagiellońskie prof. Mieke Bal
Seminarium Jagiellońskie z prof. Ernstem Van Alphenem
wydarzenie spotkanie aktualności

Seminarium Jagiellońskie z prof. Ernstem Van Alphenem

Centrum Studiów Humanistycznych, Ośrodek Badań nad Kulturami Pamięci na Wydziale Polonistyki UJ zapraszają na Seminaria Jagiellońskie: Profesor Ernst Van Alphen: Criticism as an Intervention. Art, Memory, Affect
więcej o Seminarium Jagiellońskie z prof. Ernstem Van Alphenem
wydarzenie aktualności

This year 16th Holocaust Essay Award for University Laureates from the counties of the former Soviet Union organized by Vebre et Lumier-Vigiliance, the Simon Wiesental Center-Europe and the Russian Holocaust Research Center took place on Zoom, unlike before in the UNESCO headquarters in Paris.
więcej o Galina Lochekhina became a laureate of The 16th Holocaust Essay Award for University Laureates from the Countries of the Former Soviet Union